SK | EN

Videá

Slovensko:

Limes Day 2020

 

Kaplnka sv. Jakuba v Bratislave – V čase pandémie korona vírusu, nie je žiaľ možné konať koncom apríla v čase Dní mestskej samosprávy v Bratislave každoročný vstup do karnera-kaplnky sv. Jakuba v Bratislave. Toto videjko Vám to má vynahradiť.


 

Hranice Rímskej ríše – Film bol vyrobený pre výstavu Hranice Rímskej ríše-Dunajský Limes -Od Trajána po Marka Aurélia v Ríme v Múzeu Mercati di Traiano, Museo dei Fori Imperiali v roku 2018 na podporu zápisu rímskych pamiatok na strednom Dunaji do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Na výstave spolupracovala aj Slovenská archeologická spoločnosť pri SAV.
Copyright MÚOP, STUDIO 727.


 

Kelti z Bratislavy / Celts from Bratislava – Video bolo vyrobené pre výstavu Kelti z Bratislavy na bratislavskom hrade. Z dočasnej výstavy sa stala trvalá expozícia.


 

Labuda na štvrtú


 

Projekt EU 2000 – Hranice Rímskeho Impéria (Frontiers of the Roman Empire) – časť 5. – Rímsky Limes na Slovensku (po slovensky). Produkcia: © Boundary Productions e. K.


 

Medailón o popredných slovenských archeológoch Jurajovi Pavúkovi a Viere Nemějcovej-Pavúkovej. Je v ňom priblížený archeologický výskum sídliska z mladšej doby kamennej vo Svodíne (po slovensky).

 

Ostatné krajiny a témy: